Organizasyonel Yapı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu 1 başkan ve 6 yönetim kurulu üyesinden oluşmaktadır. Her yönetim kurulu üyesi eş zamanlı olarak bir alt kurulun direktörlük görevini de yürütmektedir.
Her alt kurul 1 direktörün yanında koordinatörlerden oluşur. Alt kurullarımızın her biri kendi alanlarında çalışmalar yürütmekte ve sene boyunca birbirinden farklı aktiviteler ortaya çıkarmakta.

Satış ve Pazarlama Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, işletmenin temel alanları olarak görülen satış ve pazarlama disiplinlerinde aktiviteler düzenleyen, bu alanlarda kariyer planlayan Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere ve bu alanlara ilgili duyup kulüpçülük faaliyetlerinde bulunmak isteyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek amacıyla kurulan ve faaliyetlerini sürdüren alt kuruludur.

 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün şu an faaliyet gösteren en köklü alt kurullarından olan Satış ve Pazarlama Alt Kurulu’nun yıl içinde düzenlediği büyük çaplı etkinlikleri; Boğaziçi Sales Challenge, Boğaziçi Satış Akademisi ve Boğaziçi Marka Zirvesi’dir. Bu etkinliklere ek olarak, sene boyunca düzenlenen satış ve pazarlama eğitimleri, şirket gezileri ve satış-pazarlama alanlarının duayenlerinin ağırlandığı tea&talk programlarıyla, kendi bünyesindeki organizasyon ekibine ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine hizmet etmektedir.

 

Bu yıl 8-9 Aralık tarihlerinde 6.sı gerçekleşecek olan Boğaziçi Marka Zirvesi, marka iletişimi ve pazarlama alanının kulüpler düzeyinde en kapsamlı ve en ilgi çekici etkinliğidir. Zirve içeriği; sponsor marka oturumlarında, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin satış ve pazarlama hikayelerinden, bu alanlarda duayen olmuş isimlerin bireysel oturumlarından ve zirve içeriğinin ilgi çekiciliğini artıran kreatif oturumlardan oluşmaktadır.

 

Bu yıl Mart-Mayıs ayları arasında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Boğaziçi Sales Challenge, satış alanında kariyer hedefleyen öğrencilerin; eğitim, deneyim, mentorluk ve ödül desteğiyle kariyerlerini bir üst seviyeye taşımalarını amaçlayan, alanında Türkiye’de ilk ve tek olan, strateji ve uzlaşma gibi satışın temel taşlarına dokunan bir yarışmadır.

Satış alanında kariyer hedefleyen öğrencilerin satış ile ilgili bilgilerini zenginleştirmek ve bu alanda daha geniş bir perspektif kazandırmak amacıyla düzenlenen ve bir başka büyük etkinlik olan Boğaziçi Satış Akademisi de Satış ve Pazarlama Alt Kurulu tarafından gerçekleştirilmektedir. Boğaziçi Satış Akademisi, bu yıl 9-10 Mart’ta gerçekleşecek.

Alt Kurul Direktörü:

Alcan Ünsal
alcan.unsal@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Afra Yel
afra.yel@buik.net

Orhun Urgancı
orhun.urganci@buik.net

Pelin Sazak
pelin.sazak@buik.net

Sena Türetken
sena.turetken@buik.net

İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün alternatif yanlarından birini temsil eden Reklamcılık ve Yeni Medya Alt Kurulu düzenlediği etkinliklerle reklam dünyasının atmosferini Boğaziçi Üniversitesi’ne taşıyor. BUİK, Reklamcılık ve Yeni Medya Alt Kurulu ile Boğaziçi’nde reklamcılık ve iletişim sektörüne dair faaliyet gösteren tek kulüp özelliğini taşımaktadır. Alt Kurulun asıl amaçları arasında, iletişim ve reklamcılık sektöründe kariyer hedefleyen öğrencilere bu yolda yardımcı olmak, onlara ilgilendikleri alanda faydalı olacak aktiviteler düzenlemek yer alıyor.

 

Reklamcılık ve Yeni Medya Alt Kurulu’nun yıl içerisinde düzenlediği en büyük etkinliği Adhere Reklamcılık Günleri’dir. Bunun yanı sıra Q&A Sessions, sektörel eğitimler, workshoplar ve geziler ile güzel vakit geçirirken aynı zamanda üyelerine kendilerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

 

Q&A Sessions ile her sektörden üst düzey yönetici ve CEO’ları, ünlü isimleri, influencer’ları ağırlayarak öğrencileri ilham dolu ve motive edici kişilerle buluşturmaktadır.

 

Bu sene 12.si düzenlenecek olan ADhere Reklamcılık Günleri reklamcılığa dair güncel konuların irdelendiği, kampüsün tek reklamcılık etkinliğidir. Sektörden önde gelen isimlerin, markaların ve ajansların yanı sıra ünlü isimler ve influencer’ların katılımıyla gerçekleşmektedir. Adhere, katılımcılarının gelişimini desteklemekte ve bu alanda kariyer düşünen öğrencilerin amaçları doğrultusunda sektörle tanışma adımları için önemli bir fırsat sağlamaktadır. Bu sene 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşecek ADhere Reklamcılık Günleri ile reklamcılığın kalbi bu sene de Boğaziçi’nde atmaya devam edecek.

Alt Kurul Direktörü:

Elif Sayın
elif.sayin@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Batuhan Aktaş
batuhan.aktas@buik.net

Dilsu Tanal
dilsu.tanal@buik.net

Yusuf Kerem Yiğit
kerem.yigit@buik.net

İş Dünyası ve Yönetim Alt Kurulu, çeşitli alanlarında birçok etkinlik düzenleyen İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün geçtiğimiz sene açılan, öğrencilerin kariyerlerine yön vermelerini ve iş dünyasını yakından tanımalarını hedefleyen alt kuruludur. Alt Kurul’un sene içinde düzenlediği ana etkinlikler Boğaziçi Finance Challenge, Case Days ve Boğaziçi Yönetim ve Liderlik Zirvesi’dir.

 

Ekim-Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Boğaziçi Finance Challenge, Türkiye’deki üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ilk ve tek finans yarışmasıdır. Mezun eğilimleri göz önüne alındığında oldukça revaçta bir alan olan finans sektörünü üniversite öğrencilerine daha iyi tanıtabilmek amacıyla düzenlenen Boğaziçi Finance Challenge, bünyesindeki 3 roundu ile katılımcılarına 360° finans deneyimi sunacak.

 

Bu sene üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Boğaziçi’nin ilk ve tek Yönetim ve Liderlik Zirvesi ise 16-17 Mart 2019’da gerçekleşecek. Türkiye’nin en çok CEO yetiştiren lider üniversitesi olarak, lider markaları ve çeşitli alanlardan yöneticilerin ağırlanacağı zirvemizde liderliğin farklı yönlerine ve alanlarına yer verilecek. Etkinliğimiz Albert Long Hall salonunda gerçekleşecek.

Alt Kurul Direktörü:

Taha Erdivan
taha.erdivan@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Ömer Özbelli
omer.ozbelli@buik.net

Sena Narcı
sena.narci@buik.net

Sena Velioğlu
sena.velioglu@buik.net

Şevval Aydın
sevval.aydin@buik.net

İnsan Kaynakları alt kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, insan kaynakları alanında disiplinler arası aktiviteler düzenleyen, bu alanda kariyer planlayan Türkiye’nin dört bir yanından gelen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek amacıyla kurulan ve faaliyetlerini sürdüren alt kuruldur.

 

2018-2019 döneminde İnsan Kaynakları alt kurulu olarak farklı konseptlerde etkinlikler düzenliyor olacağız. Bu etkinlikler :

 

Üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Humanspire İnsan Kaynakları Zirvesi, İnsan Kaynakları’nı daha yakından tanımak isteyen ve bu akanda kariyer hedefleyen üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara yönelik bir zirvedir. Bunun yanında profesyonel İK’cıların da verim alacağı zirve, İnsan Kaynakları ile ilgili akıllardaki tüm soruları cevaplamayı hedefliyor. Türkiye’nin lider üniversitelerinden 400’den fazla öğrencinin katılacağı zirve, 1-2 Aralık tarihlerinde Garanti Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Humanspire İnsan Kaynakları Zirvesi, şirket sunumları, interaktif oturumlar, Network Breakler ile katılımcılarını “İnsan Kaynakları”nın en iyi isimleriyle buluşturmayı hedefliyor.

 

Nisan ayında ilk kez düzenlenecek olan Experience Day, şirketler içinde yer alan farklı departmanların tanıtımlarının yapılacağı ve ardından da öğrencilerin finans, pazarlama ve satış alanındaki case çalışmalarıyla yarışacağı bir etkinlik.

 

2018-2019 Eğitim yılı içerisinde ilk kez düzenlenecek olan kulüp üyelerimizle yurt dışındaki çalışma şartlarını yerinde görüp değerlendirebileceğimiz bir Yurt Dışı Kariyer Gezisi düzenlemeyi hedefliyoruz.

Alt Kurul Direktörü:

Cansu Öztürk
cansu.ozturk@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Emre Berk Altun
emre.altun@buik.net

Gizem Nur Ege
gizem.ege@buik.net

Nazlı Deniz Altın
nazli.altin@buik.net

Zahid Güçlükol
zahid.guclukol@buik.net

Boğaziçi’nin ekonomi ve finans alanlarında faaliyet gösteren tek kulübü olan İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün Ekonomi ve Finans Alt Kurulu, uzun yıllardır Boğaziçi öğrencilerinin ve tüm Türkiye’den öğrencilerin katılımıyla sayısız büyük etkinlik düzenliyor. Daha önceki adı Finans ve Yatırım Alt Kurulu olan alt kurulumuz, son yıllarda düzenlediği Finance Break, Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri, Boğaziçi Yatırımcı Akademisi, Investimate Sanal Yatırım Yarışması etkinlikleriyle birçok öğrencinin ilgisini çekmeyi başardı.

 

5 senedir düzenlediğimiz Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri bu yıl da iddialı isimlerin ağırlanmasıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ve Yapı Kredi Başekonomisti Cevdet Akçay gibi isimleri ağırlayan Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri ekonomiye yön veren isimlerle yüzlerce öğrenciyi bu yıl da bir araya getirmeye devam edecek.

 

Alt kurulun ilk dönem düzenlenen diğer bir etkinliği, 10 senedir düzenlenerek bir BUİK klasiği haline gelen Finance Break. Geçtiğimiz yıllarda Mehmet Şimşek, Gazi Erçel, İbrahim Turhan, Andrew Vorkink, Donatello Galli, Burak Saltoğlu ve Refik Erzan gibi önemli isimleri ağırlayan Finance Break’te bu yıl da 26-30 Kasım tarihlerinde önemli ekonomi ve finans konularını masaya yatırılacak.

 

1-2-3 Mart’ta 4.sü düzenlenecek olan Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’yle borsa, temel ve teknik analiz, risk yönetimi, forex, davranışsal finans alanlarında uzman isimlerin vereceği eğitimlerle 200’ün üstünde katılımcı öğrenciyi Investimate Sanal Yatırım Yarışması’na hazırlanacak.

 

4 yıl önce alt kurulumuz tarafından düzenlenmeye başlayan Investimate Türkiye’nin En Kapsamlı Sanal Yatırım Yarışması sloganıyla tüm Türkiye’den 8094 öğrenciyi tek bir platformda buluşturdu. 6 hafta süren ve 3 kategoriden oluşan yarışmamız online olarak Borsa İstanbul’dan gelen anlık verilerle gerçekleşiyor. Gerçek borsa, varant ve viop bilgileriyle sanal parayı aynı ortamda buluşturan yarışmamızın ödülleri arasında New York Finans Dünyası Gezisi, Londra Finans Dünyası Gezisi, 10.000 TL Nakdi Ödül, SPK-BİST ve Garanti Yatırım Stajları ve Vestel Venüs Smartphone bulunmaktaydı. “Türkiye’nin en kapsamlı Sanal Yatırım Yarışması Investimate” bu sene de tüm hızıyla devam ediyor!

 

Ekonomi ve Finans Alt Kurulu olarak, Boğaziçililere ve tüm öğrencilere ekonomi, finans ve yatırım alanlarında yeni vizyonlar katmayı ve yapacağımız eğitimlerle fayda sağlamayı hedefliyoruz.

Alt Kurul Direktörü:

Barış Çarkçı
baris.carkci@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Ozan Özhan
ozan.ozhan@buik.net

Serra Kahraman
serra.kahraman@buik.net

Tarık Bostan
tarik.bostan@buik.net

Önceki adı İş ve Kariyer Alt Kurulu olan Girişimcilik Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün 60 yıllık birikim ve deneyimi ile çalışmalarını yürütmektedir. Temel misyonu, üniversite öğrencilerinin yoğun bir  şekilde arzu ettiği “fikirlerini iş dünyasıyla buluşturarak girişime dönüştürmek” konusunda  öğrencilere olanaklar sağlamaktır.

 

Pek çok girişimci ruhlu üniversite öğrencisinin yenilikçi fikirleri olmasına karşın bunların hayata geçemeden kaybolduğu günümüz şartlarında Girişimcilik Alt Kurulu, öğrencilerin hayalleri ile fikirlerinin hayata geçmesi arasında köprü vazifesi görmektedir.

 

Bu sene 4.sü düzenlenecek olan EnterPrize Girişimcilik Yarışması bugüne kadar tüm Türkiye’den iş fikri sahibi üniversite öğrencileri ile girişimcilik ekosisteminin en önde gelen girişimcilerini, yatırımcılarını ve eğitmenlerini bir araya getirdi. Geçtiğimiz yıl Türk Hava Yolları(THY) ana sponsorluğuyla gerçekleşen EnterPrize, kazananlarını Silikon Vadisi’ne gönderdi.

 

EnterPrize sürecinin bir parçası olan “Girişimcilik Zirvesi” etkinliklerinde de bugüne kadar İbrahim Turhan, Nevzat Aydın, Ayşen Zamanpur, İhsan Elgin ve Arda Kutsal gibi alanında uzman isimlerle EnterPrize’a katılan üniversite öğrencileri bir araya getirildi.

 

Bu sene ilk defa düzenlenecek olan Fikir Üretme Kampı ile kampüste girişimciliğe olan ilgiyi artırmayı ve etkinliğimize katılanlara bir girişimcinin bakış açısını kazandırmayı hedefliyoruz.

 

Tea&Talk – Girişimcilik Sohbetleri, iş dünyasında kendini kanıtlamış şirket yöneticilerinin ve kurucularının tecrübelerini öğrenciler ile paylaşmalarını sağlamakla beraber gerçekleştirdiği girişimlerle takdir toplamış genç girişimcileri de üniversite öğrencileriyle buluşturmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Idea Talks Liderlik Sohbetleri adı altında düzenlenen bu sohbetlerde Unilever Global CEO’su Paul Polman, Garanti Bankası Eski Genel Müdürü Akın Öngör, Ali Sabancı ve Nafiz Karadere okulumuzda ağırlandı.

Alt Kurul Direktörü:

Uğurcan Ensari
ugurcan.ensari@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Atakan Aksu
atakan.aksu@buik.net

İrem Narman
irem.narman@buik.net