HCAP

Harvard College in Asia Program (HCAP) Harvard Üniversitesi ve Asya üniversiteleri öğrencileri arasında karşılıklı bir ilgi ve anlayış geliştirmek amacıyla Ekim 2003’te Harvard Üniversitesi’nde kuruldu.

 

HCAP, dünyanın gelecekteki liderlerini bağlayan ve yarının uluslararası ilişkilerini güçlendiren bir öğrenci keşif ve geliştirme platformu olarak hizmet vermektedir.

 

HCAP bu hedefi Asya’daki en iyi üniversitelerle değişim konferanslarına sponsor olarak gerçekleştirmektedir. Ocak ayında, seçilmiş ortak okullardan öğrenciler hafta boyunca bir konferansa katılmak üzere Harvard’a giderler. Türkiye’den de bu programa katılım  kulübümüz (Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü) tarafından düzenlenir.

 

Bu sene 20-27 Ocak 2019 tarihlerinde ‘Empowering Education’ temasıyla gerçekleşecek bu konferans, konuk konuşmaları, tartışma atölyeleri, gezilerle öğrencileri bir araya getiren eğitim amaçlı ve sosyal bir etkinliktir.

 

Başvuru süreci:

Adayların öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Seçilen adaylar maille bilgilendirilecek ve mülakata çağrılacaktır.

 

Son başvuru: 5 Aralık 2018