00

gün


00

saat


00

dakika


00

saniye


Harvard College in Asia Program Nedir?

Harvard College in Asia Program(HCAP) 2003 yılında başlayan, Asya ve Amerika’da farklı kültürlerden geleceğin liderlerini ve kariyer anlamında başarılı olacak öğrencileri bir araya getiren bir programdır. Programın amacı uluslararası ilişkileri kuvvetlendirmek, öğrencilerin vizyonunu genişletmek ve farklı kültür ve yaşayış tarzına sahip liderleri aynı platformda buluşturmaktır.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesinin Hong Kong, Tokyo, Yeni Delhi, Dubai, Seul, Singapur Mumbai gibi şehirlerdeki başarılı üniversitelerle birlikte yürüttüğü bu programa 2009 yılında İşletme ve Ekonomi Kulübü de katılmıştır. İşletme ve Ekonomi Kulübü HCAP kapsamında Harvard Üniversitesini ziyaretinde ve Harvardlı öğrencileri İstanbul’da ağırlarken yalnızca Boğaziçi Üniversitesini değil, bütün Türkiye’yi temsil etmektedir.

HCAP 2018

Bu seneki çatı konusu “Redefining Leadership” olan etkinliğin Harvard Üniversitesinde gerçekleşecek olan ayağı 14-21 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Bu tarihler arasında İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu üyeleri ve başvurular sonucu seçilecek olan iki kişi Harvard Üniversitesindeki programa katılacaklar. İstanbul ayağı ise sekiz Harvard delegesinin katılımıyla düzenlenecek ve delegeler her iki tarih dönemde de etkinlikte rol alacak.

Nasıl Katılabilirim?

www.buik.net adresinden “HCAP” sekmesine tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvurular 17 Aralık Salı günü saat 17.00’a kadar alınacaktır. Daha sonrasında seçilen 10 kişi kulübümüz danışman hocasıyla bir mülakat gerçekleştirecektir. Mülakatlar sonucu HCAP’e katılmaya hak kazanan 2 kişi açıklanacaktır.

Etkinliğe katılım şartları:

– Minimum 2.50 GPA’e sahip olmak

– 3. yarıyıl ile 7. yarıyıl arasında okuyor olmak

– Programın İstanbul’da düzenlenecek olan ayağında aktif rol almak.

* Etkinliğin konaklama ve ulaşım masraflarının tamamı İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından karşılanacaktır.

  • Etkinlik hakkındaki soru işaretleriniz için emre.palanduz@buik.net mail atabilirsiniz.

hcap-afis

2015 Yılı HCAP afiş tasarımı.