HCAP Başvuru Formu

Harvard College in Asia Program Nedir?

Harvard College in Asia Program(HCAP) 2003 yılında başlayan, Asya ve Amerika’da farklı kültürlerden geleceğin liderlerini ve kariyer anlamında başarılı olacak öğrencileri bir araya getiren bir programdır. Programın amacı uluslararası ilişkileri kuvvetlendirmek, öğrencilerin vizyonunu genişletmek ve farklı kültür ve yaşayış tarzına sahip liderleri aynı platformda buluşturmaktır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesinin Hong Kong, Tokyo, Yeni Delhi, Dubai, Seul, Singapur gibi şehirlerdeki başarılı üniversitelerle birlikte yürüttüğü bu programa 2009 yılında İşletme ve Ekonomi Kulübü de katılmıştır. İşletme ve Ekonomi Kulübü HCAP kapsamında Harvard Üniversitesini ziyaretinde ve Harvardlı öğrencileri İstanbul’da ağırlarken yalnızca Boğaziçi Üniversitesini değil, bütün Türkiye’yi temsil etmektedir.

HCAP 2018

Bu seneki çatı konusu “Redefining Leadership: Initiative and Influence in the Modern World” olan etkinliğin Harvard Üniversitesinde gerçekleşecek olan ayağı 14-21 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Bu tarihler arasında İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu üyeleri ve başvurular sonucu seçilecek olan üç kişi Harvard Üniversitesindeki programa katılacaklar. İstanbul ayağı ise sekiz Harvard delegesinin katılımıyla 12-20 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek ve delegeler her iki tarih aralığında da etkinlikte rol alacak.

Nasıl Katılabilirim?

www.buik.net adresinden “HCAP” sekmesine tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvurular 17 Aralık günü saat 17.00’a kadar alınacaktır. Daha sonrasında seçilen 10 kişi 18 Aralık tarihinde kulübümüz onursal başkanları ve danışman hocalarıyla bir mülakat gerçekleştirecektir. Mülakatlar sonucu HCAP’e katılmaya hak kazanan 3 kişi 19 Aralık tarihinde açıklanacaktır.

Etkinliğe katılım şartları:

  • İşletme ve Ekonomi Kulübü üyesi olmak
  • Minimum 2.50 GPA’e sahip olmak
  • 3. yarıyıl ve sonrasında okuyor olmak
  • Amerika vizesine sahip olmak

* Etkinliğin konaklama ve ulaşım masraflarının tamamı İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından karşılanacaktır.

Kulübümüze üye olmak için kulüp odamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başvurmak için yandaki formu doldurunuz. Forma transkriptinizin bir kopyasını eklemeniz gerekmektedir.

Başvuru süreci tamamlanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.